Corvinul Hunedoara obține o victorie superbă în fața FC Voluntari (3-1) și se califică, în premieră, în finala Cupei României la fotbal.
Desfășurarea meciului
Corvinul deschide scorul în minutul 20! Manolache, complet nemarcat, a finalizat cu o execuție din prima, cu latul. Mingea s-a dus perfect, lângă bară.
FC Voluntari înscrie în minutul 33 și egalează. Daniel Florea egalează cu o lovitură de cap de la 10 metri, după o gafă a portarului Lefter. La o centrare în centrul careului, portarul Corvinului a ieșit neinspirat.
La pauză se intră cu scorul de 1-1.
Goool Corvinul în minutul 61! Neacșa a recuperat o minge la 25 de metri de poartă și nu a ezitat. A șutat cu stângul și portarul de la FC Voluntari a văzut târziu mingea și nu a putut să o respingă.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/victorie-5-1024x576.jpeg)
Goool Corvinul în minutul 73! Corvinul se distanțează pe tabelă după încă o gafă a portarului Vâlceanu. Acesta a respins în față un șut al lui Lupu, de la 20 de metri. Mingea a ajuns la Marius Coman, care a preluat excelent, l-a driblat pe portar și a marcat de la 7 metri, în poarta goală.
FC Corvinul 1921 Hunedoara – FC Voluntari 3 – 1. ESTE ISTORIE!
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/victorie-3-1024x576.jpeg)
Imaginile unei victorii superbe
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/b1-1024x576.jpeg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/b2-1024x576.jpeg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/b3-1024x576.jpeg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/b4-1-1024x576.jpeg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/b5-1024x576.jpeg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/04/poster.jpg)