Organizația PNL Petroșani l-a urmat în proporție covârșitoare, în PSD, pe primarul Tiberiu Iacob-Ridzi
Vineri, la ora 17, peste 300 de persoane au participat la ședința organizației municipale PSD Petroșani unde a fost prezentat oficial noul președinte interimar, Tiberiu Iacob Ridzi.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/03/Nuc-1-1024x576.jpeg)
La ședință a participat președintele PSD Hunedoara, Laurențiu Nistor, prim-vicepreședintele Cristian Resmeriță, dar și Costel Avram, fostul contracandidat al lui Tiberiu Iacob-Ridzi la alegerile locale din 2020.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/03/nuc-2-1024x576.jpeg)
Se pare că Laurențiu Nistor a reușit să armonizeze în timp record transferul fostului prim-vicepreședinte PNL Hunedoara, Tiberiu Iacob Ridzi, în organizația județeană Hunedoara a PSD.
Pe Ridzi l-au urmat aleșii locali, membrii organizației locale PNL Petroșani și tinerii foști liberali din TNL.
În acest context, la Petroșani, practic, PNL nu mai există. A doua consecință: toată Valea Jiului a devenit, în proporție de 100%, fief PSD.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2024/03/Disclaimer-mare-1.jpg)