Astăzi are loc recepția la terminarea lucrărilor de amenajare a zonei pietonale Centrul Istoric din municipiul Deva, o investiție cu fonduri europene de peste 5,3 milioane de euro.
”Cu multă muncă, perseverență și răbdare, schimbăm, în fiecare zi, înfățișarea orașului nostru drag!” – a scris primarul Devei, Florin Oancea, pe Facebook.
Istoria unui proiect devenit realitate, în 12 fotografii.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-0-882x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA1-910x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-2-906x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-4-906x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-5-910x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-6-923x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-7-901x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-8-901x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-9-918x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-10-906x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-11-897x1024.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/05/BA-12-906x1024.jpg)