Pompieri ai Detașamentului Deva au intervenit în această dimineață pentru degajarea gheții, zăpezii și a țurțurilor de pe acoperișul clădirii Consiliului Județean Hunedoara.
Intervenția pompierilor a fost realizată cu o Autospecială de Intervenții și Salvare de la Înălțime (A.I.S.I.-S42 m), iar la finalul misiunii de prevenire a posibilelor accidente, șarpanta a fost degajată de zăpadă și țurțuri care, în cădere, puteau pune în pericol trecătorii. – a transmis ISU Hunedoara.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/02/1.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/02/2.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/02/3.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/02/4.jpg)