La doar două săptămâni de la anunțul trecerii primarului PNL al comunei Pui, Victor Stoica, la PSD, liberalii i-au găsit deja un înlocuitor pentru alegerile din 2024.
Din partea PNL va candida la Primăria comunei Pui domnul Ovidiu Ciolea.
Anunțul a fost făcut cu ocazia târgului tradițional de la Pui, din 14 octombrie, de președinta PNL – filiala județeană Hunedoara, deputata Vetuța Stănescu.
”Alături de colegii din PNL – Filiala Hunedoara și liberalii din comuna Pui, împreună cu Ovidiu Ciolea – candidatul nostru la funcția de primar la alegerile de anul viitor, am fost și anul acesta în mijlocul oamenilor, bucurându-ne de reîntâlnirea cu gospodarii de pe aceste meleaguri în această frumoasă zi de toamnă.” – a scris deputata PNL Vetuța Stănescu.
În târgul de la Pui, fiecare cu candidatul lui
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/10/pnl-1024x576.jpg)
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/10/psd-pui-1024x576.jpg)
Ovidiu Ciolea are 43 de ani. A fost jucător, antrenor și președinte al echipei de fotbal de divizia a cincea Măgura Pui. A studiat la Universitatea de Nord Baia Mare și Universitatea Petroșani – Facultatea de Inginerie Mecanică și Electrică, specializarea Automatică și Informatică Industrială. În prezent este profesor de matematică.
CITEȘTE ȘI: