Vineri, 25 martie, încep lucrările de reabilitare a trotuarelor în zona Centrului Istoric – Piața Unirii – Bulevardul 1 Decembrie 1918
![](https://hostingwp2123334.online.pro/autoinstalator/wordpressplugins1/wp-content/uploads/2022/03/2-2-1024x577.jpg)
Amenajarea zonei pietonale din Centrul Istoric al municipiului Deva intră de vineri, 25 martie, într-o nouă etapă. Antreprenorul, S.C. Construcții Erbașu SA, va începe execuția lucrărilor în zona trotuarelor, în vecinătatea clădirilor existente.
Antreprenorul va asigura accesul pietonal la fiecare ușă/poartă în regim de circulație de șantier și va lua toate măsurile necesare astfel încât disconfortul creat să fie minim.
Biroul de presă al Primăriei Municipiului Deva