joi, mai 2, 2024
No menu items!
AcasăACTUALITATEFC Corvinul Hunedoara câştigă în deplasare, CSM Deva pierde acasă. REZULTATELE din...

FC Corvinul Hunedoara câştigă în deplasare, CSM Deva pierde acasă. REZULTATELE din prima manşă a finalei pentru promovare în Liga a doua de fotbal

Sâmbătă după-amiază s-au disputat meciurile din prima manşă a finalei barajului pentru promovare în Liga a doua la fotbal. Două echipe hunedorene, FC Corvinul 1921 Hunedoara şi CSM Deva, participă la această rundă finală pentru accederea în eşalonul doi.

FC Corvinul Hunedoara a învins, sâmbătă, cu 2 – 0, pe Unirea Ungheni, în meciul disputat în deplasare, pe terenul mureșenilor. Golurile hunedorenilor au fost marcate de Lupu și Garutti.

Jucătorii FC Corvinul Hunedoara au făcut un pas important pentru promovarea în Liga a doua, după ce au învins, sâmbătă, în deplasare, echipa Unirea Ungheni, cu scorul de 2-0. Foto: captură video Facebook/FC Corvinul 1921 Hunedoara

CSM Deva a pierdut, tot sâmbătă, cu scorul de 2 – 3, meciul cu CSM Reșița, care a marcat golul victoriei în ultimul minut. Meciul s-a disputat la Deva, pe Stadionul „Cetate”. De remarcat că echipa CSM Deva a condus cu 2 – 0.

Pentru deveni au înscris Andrei Iana şi Erwin Bloj iar pentru CSM Reşiţa golurile au fost marcate de Alex Negru, Marian Drăghiceanu şi Cornel Ardei (în minutul 90 +6).

Dezamăgire pe stadionul „Cetate” din Deva. După ce a condus cu 2-0, echipa CSM Deva a fost învinsă, cu scorul de 3-2, de echipa CSM Reşiţa, care a marcat golul victoriei în ultimul minut al meciului. Foto: CSM Deva

Partidele retur vor avea loc miercuri, 7 iunie, de la ora 17:30.