luni, mai 13, 2024
No menu items!
AcasăTimp liberCSM Deva a fost învinsă de Jiul Petroşani, în Cupa României la...

CSM Deva a fost învinsă de Jiul Petroşani, în Cupa României la fotbal. Ce au declarat cei doi antrenori după meci

CSM Deva părăseşte Cupa României după ce a fost învinsă, cu scorul de 3-0, de echipa Jiul Petroşani.

După 90 de minute de joc, în partida disputată marţi, 13 septembrie, pe stadionul din Petroşani, scorul a fost de 0-0, aşa că meciul a intrat în prelungiri. În prima repriză de prelungiri, Jiul Petroşani a marcat două goluri. Un jucător al CSM Deva a fost eliminat de pe teren iar antrenorul CSM Deva, Ştefan Nanu, a fost trimis în tribună.

În cea de-a doua repriză de prelungiri, Jiul Petroşani marcat încă un gol şi a câştigat meciul cu CSM Deva, din Cupa României, cu 3-0.

Pe parcursul meciului, jucătorii de la CSM Deva au trimis 6 (şase!) şuturi în bară, însă mingea a refuzat să intre în poarta echipei din Petroşani.