În data de 23 octombrie 2023, în jurul orei 10:30, un bărbat de 56 de ani, din orașul Hațeg, în timp ce conducea un autoturism pe DN76 (la km 35+450m), din direcția Oradea către Brad, a pătruns pe contrasens, intrând în coliziune frontală cu autoutilitara condusă de un bărbat de 32 de ani, din comuna Baia de Criș, care se deplasa din direcția Brad către Oradea.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/10/isu-1024x641.jpeg)
În urma evenimentului rutier a rezultat rănirea conducătorului auto în vârstă de 32 de ani și a unui pasager de 34 de ani, din comuna Ribița, aflat în autoturismul condus de acesta, precum și decesul conducătorului auto de 56 de ani. Cadavrul bărbatului a fost preluat de către reprezentanții S.J.M.L. Hunedoara-Deva, în vederea efectuării necropsiei şi stabilirii cauzelor exacte ale decesului.
În cauză, polițiștii au întocmit dosar penal, în cadrul căruia vor fi stabilite cauzele exacte ale producerii evenimentului rutier. – a transmis IPJ Hunedoara.
![](https://newshd.ro/wp-content/uploads/2023/10/Accident-Brad-full-768x1024.jpeg)