sâmbătă, mai 18, 2024
No menu items!
AcasăTimp liberAUTOBERGAMO, victorie importantă la Timişoara

AUTOBERGAMO, victorie importantă la Timişoara

Autobergamo Deva a câştigat, în deplasare, primul meci din semifinalele Ligii I la futsal

CFR Timişoara – AUTOBERGAMO Deva: 2 – 4 (0 – 2)

Autobergamo a marcat foarte repede, în minutul 2, iar după doar 10 minute scorul a ajuns la 2-0 pentru formaţia deveană, prin reuşita lui Toni Hinojosa.

După pauză, CFR Timişoara a reuşit să egaleze dar Toni Hinojosa, irezistibil, a mai marcat de două ori în poarta timişorenilor.

Dorin Popa, Preşedinte FC Autobergamo: „Suntem cu un pas în Marea Finală! După un meci disputat, dar controlat de noi, am învins meritat printr o sarabandă marca Toni, autor al celor 4 goluri. Felicitări Echipa! Hai Autobergamo! Totul pentru Deva!”

Manşa secundă a semifinalei e programată pe 17 aprilie, la Deva. În caz că va fi necesar, jocul decisiv va avea loc a doua zi în aceeaşi locaţie.