marți, aprilie 30, 2024
No menu items!
AcasăTimp liberAcești băieți pot face UN ORAȘ FERICIT! Este 3-0 pentru Corvinul Hunedoara,...

Acești băieți pot face UN ORAȘ FERICIT! Este 3-0 pentru Corvinul Hunedoara, în confruntarea cu CFR Cluj

În sferturile de finală ale Cupei României, echipa de liga secundă Corvinul 1921 Hunedoara conduce cu scorul de 3-0 pe mult mai titrata CFR Cluj.

În minutul 43, Viorel Lică a marcat pentru 1-0.

După doar 5 minute de la reluare, scorul a devenit 2-0 pentru echipa hunedoreană, prin reușita lui Marius Coman.

În minutul 67, scorul devine incredibil: este 3-0 pentru Corvinul Hunedoara! A înscris pentru hunedoreni Daniel Pîrvulescu.

Legenda Hunedoarei și a fotbalului românesc, Mircea Lucescu, a dat lovitura de începere a acestui meci care va intra în istorie. Foto: © Emil-Sebastian Popescu/espphotoro