duminică, mai 5, 2024
No menu items!
AcasăTimp liberAUTOBERGAMO DEVA, victorie în primul meci al finalei Ligii 1 de futsal

AUTOBERGAMO DEVA, victorie în primul meci al finalei Ligii 1 de futsal

Autobergamo Deva s-a impus, ieri, cu 4-2 (3-2) în primul meci al finalei Ligii 1 de futsal, ediția 2021-2022.

Hinojosa a deschis scorul pentru Deva, Boșneagă a egalat după o acțiune personală, iar Kusmodi a punctat pe final de repriză pentru 2-1 și 3-1. Crișan, din pasa lui Pelé, a redus din diferență, iar după pauză același Kusmodi a înscris pentru 4-2.

Autobergamo Deva: Voin – Covaci, Sasse, Iszlai, Hinojosa, Cr. Matei, Gavrilă, Cojocaru, Kusmodi. Neutilizați: Iancu, Dinicuță – Boldor, Fl. Matei, Toader. Antrenor principal: Cosmin Gherman.

United Galați: Toniță, Cârdei – Ignat, Araujo, Crișan, Pelé, Burdujel, Cireș, Crăciun, Boșneagă. Neutilizați: Păduraru – Petică, Oană, Arhire. Antrenor principal: Florin Ignat. Antrenor secund: Viorel Cojoc. Antrenor de portari: Alexandru Tănăsilă.

Astăzi, miercuri, 4 mai, de la ora 18:00, la Sala Sporturilor din Deva se dispută a doua manșă a finalei.